Sarajevo ponovo razočaralo, Borac osvojio bod na Koševu

U 17. kolu Premijer lige BiH Sarajevo je na Koševu ugostilo ekipu Borca. Bio je ovo njihov drugi okršaj u ovoj sedmici, s obzirom da su Banjalučani u srijedu u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH pobijedili rezultatom 2:1. Danas su mreže ipak mirovale.

Borac je uspio da osvoji bod, sačuvavši svoju mrežu na Koševu. U prvih 20-ak minuta bez pravih šansi, a potom je Puzigaća pucao pored gola. Dobru šansu imali su gosti u 38. minuti, ali je Jovićev udarac sa svega šest metara zaustavio Delač. Do kraja prvog dijela vrijedi spomenuti i pokušaj Stojčeva iz slobodnog udarca, ali je lopta završila na živom zidu.

U petoj minuti nastavka opasnost pred golom domaćih, ali je Žeravica izblokiran. Sarajevo je u posljednjih pola sata krenulo na sve ili ništa, ali Borac se odlično branio. U 61. minuti, kada su Horde zla napravile sjajnu bakljadu, Benko glavom pogađa mrežu Borca, no gol je poništen zbog prethodno napravljenog faula u napadu.

Dvadeset minuta prije kraja Avdukić brani udarac Puzigaće iz slobodnjaka. Okić se potom, u 78. minuti, ne snalazi pred golom Banjolučana, a onda Alispahić puca ravno u Avdukića.

Puzigaća je zbog oštrog starta nad Bečelićem dobio direktan crveni karton u 84. minuti i tu je nekako bilo jasno da će Borac ostati neporažen i danas.  Umalo da Borac u napadu nakon što je Puzigaća isključen dođe do vodstva.