Sarajevo pregazilo Radnik, Olimpic otkinuo bodove Širokom

U okviru 12. kola BHT Premijer lige BiH Sarajevo je na stadionu Asim Ferthatović Hase dočekalo ekipu Radnika iz Bijeljine i slavilo ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:0.

Bordo momci su poveli u 14. minuti kada je Krste Velkoski nesebično ubacio na drugu stativu, a siguran realizator bio je Ševko Okić. U 21. minuti domaći uvećavaju svoju prednost. Radovac je sam izbio pred golmana gostiju Bodirogu, koji njegov šut brani, a na odbijenu loptu natrčava Velkoski i zabija za 2:o

Sjajno prvo poluvrijeme bordo momci krunisali su sa još dva gola, preko Velkoskog i Bilbije. Izabranici Mehe Kodre do petog gola došli su odmah početkom drugog poluvremena u 48. minuti susreta. Nemanja Bilbija je uposlio Ševku Okića koji rutinski matira nemoćnog Bodirogu.

Olimpic i Široki Brijeg su u derbiju 12. kola BH Telecom Premijer lige na Otoci u vrlo lošoj utakmici podijelili bodove odigravši 0:0. Iako je imala epitet derbija, utakmica između ova dva tima nije opravdala očekivanja. Izostali su lijepi potezi, akcije i ponajviše golovi koji su krasili ove dvije ekipe u prethodnim utakmicama. Na kraju je neriješen rezultat bio sigurno i najrealniji.