Sarri nakon poraza od Intera podigao buru u Italiji: “Vrijeme je za strane arbitre!”

U derbiju 11. kola talijanske Serie A Inter je na rasprodanom San Siru pobijedio Lazio sa 2:0 i preuzeo vrh ljestvice, potvrđujući status glavnog favorita za naslov.

San Siro je eksplodirao već u trećoj minuti kada je Lautaro Martinez, neumoljivi vođa napada ‘Nerazzurra’, iskoristio prvu priliku i matirao obranu Lazija.

Inter je nakon ranog pogotka kontrolirao ritam, a sve dileme oko pobjednika otklonio je Ange Bonny u 62. minuti preciznim udarcem koji je zapečatio sudbinu gostiju.

Bio je to Interov četvrti trijumf zaredom u svim natjecanjima, deseti u posljednjih jedanaest utakmica. Lazio, pak, nakon šest susreta bez poraza, ponovno je morao pognuti glavu.

Inter

Nakon utakmice, trener Lazija Maurizio Sarri nije skrivao nezadovoljstvo, ali i gorčinu:

“Sudac nije utjecao na rezultat – Inter bi pobijedio bez obzira tko sudio. No, mislim da talijanski suci više nisu dorasli zadatku. Vrijeme je da uvedemo strane suce, situacija je ozbiljna”, izjavio je Sarri.

Inter sada dijeli vrh ljestvice s Romom. Obje momčadi imaju po 24 boda, ali atmosfera i samopouzdanje u plavo-crnom taboru jasno poručuju: crno-plavi dio Milana ponovno sanja o Scudettu.

OSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime