SENZACIJA: Barty i Vondroušova u finalu Roland Garrosa!

U ovogodišnjem finalu ženskog turnira Roland Garrosa igrat će Ashleigh Barty i Marketa Vondroušova.

Barty prvi put u karijeri plasirala se u finale Grand Slam turnira, a tamo je čeka još jedna debitantica Vondroušova. Barty je bila bolja u tri seta od Amande Anisimove, a Vondroušova u dva seta od Johanne Konte.

Barty je došla do finala u meču kakav se rijetko viđa. U prvom setu je vodila 5:0, 40:15 i uspjela ga izgubiti. Anisimova je došla skupila šest gemova u nizu i u tie-breaku uzela set. Ipak, u nastavku meča Barty je bila opreznija i otišla do pobjede.

Do rezultata karijere došla je i Vondroušova koja je u dva seta svladala Kontu. Konta je u prvom setu vodila 5:3 i imala tri set lopte, ali nije ih iskoristila. Vondroušova je napravila break i iskoristila prvu set loptu.

I za Barty i za Vondroušovu ovo je najbolji rezultat u dosadašnjem dijelu karijere.