SENZACIJA: Čile iznenadio Austriju!

Rukometaši Čilea pobijedili su u Herningu u okviru drugog kola Svjetskog rukometnog prvenstva favorizovanu selekciju Austrije rezultatom 32:24.

Čileanci su od početka nametnuli svoj ritam i sredinom prvog poluvremena imali su tri gola prednosti. Tada se  selekcija Austrije budi i preokreće rezultat i na odmor otišli s golom prednosti pa niko nije ni sumnjao u veliko iznenađenje.

Međutim, fenomenalni Čileanci su odigrali sjajno u nastavku i brzo su došli do prednosti od čak pet golova razlike. Do kraja meča su prednost samo uvećavali i završili su utakmicu s velikih i šokantnih osam golova razlike.

Čile su predvodili braća Erwin i Emil Feuchtmann, koji su postigli ukupno 13 golova, a Ceballos je dodao još šest. Weber je bio najbolji kod Austrije sa šest golova.

Ovom pobjedom se selekcija Čilea iskupila za sramotu protiv Danske. U drugoj utakmici Rusija je očekivano rezultatom 34:27 savladala Koreju i tako ostvarila prvu pobjedu na SP-u nakon remija sa Srbijom na otvaranju.