SENZACIJA: Federer eliminisan od 55. igrača svijeta!

Australac John Millman (55. ATP) priredio je senzaciju u osmini finala US Opena pobijedivši Švicarca Rogera Federera (2. ATP).

Na otvaranju meča je servirao Federer, Millman je imao break loptu, ali je nije iskoristio pa je Švicarac poveo, a potom napravio break za 2:0 ne dopustivši Millmanu da napravi poen. Prednost je popularni Fedex čuvao i na kraju prvi set dobio rezultatom 6:3.

Millman je poveo na početku drugog seta, a onda je napravio velike probleme Federeru, imao je čak sedam break lopti, no nijednu nije iskoristio. Potom je i Federer propustio dvije šanse za break, ali je naredni gem dobio bez izgubljenog poena za izjednačenje 2:2. U petom gemu Švicarac ipak dolazi do breaka nakon što je iskoristio treću break loptu, nakon čega je uspješno servirao za prednost 4:2. Činilo se tada da će dobiti i drugi set, no, izgubljeni servisi u desetom i dvanaestom gemu su ga skupo koštali. Drugi set je pripao Millmanu sa 7:5.

Tokom trećeg seta su oba tenisera čuvala svoj servis pa se igrao tie-break koji je u svoju korist riješio Millman (9-7).

Četvrti set se ispostavio odlučujućim i također je riješen u tie-breaku. Millman je iskoristio četvrtu meč loptu i tako nakon tri sata i 38 minuta igre napravio iznenađenje pobijedivši favoriziranog Federera. Australac će u četvrtfinalu igrati protiv Novaka Đokovića (6. ATP).