SENZACIJA: Trećeligaš izbacio Simeoneov Atletico iz Kupa Kralja

U četvrtak navečer završena je šesnaestina finala španjolskog Kupa kralja, a posljednji susreti donijeli su velika iznenađenja i potpuno neočekivane rezultate.

Trećeligaš CD Leonesa napravio je pravu pravcatu senzaciju izbacivši favorizirani Atletico Madrid.

Diego Simeone izveo je šaren sastav, ali svejedno dovoljno kvalitetan da pobijedi niželigašku ekipu. Madriđani su dominirali, stvarali šanse, ali poveli su tek u 62. minuti kada je poentirao Correa.

Ipak, uporni domaćini uspjeli su izjednačiti. U 83. minuti Castaneda pogađa za 1:1 i utakmica odlazi u produžetke. U nastavku susreta Leonesa dolazi do novog pogotka i velikog preokreta.

U 108. minuti Benito je iskoristio veliku šansu i zatresao mrežu Atletica za senzacionalnih 2:1. Simeoneovoj momčadi to je treći poraz zaredom, izgubili su u Superkupu od Real Madrida, a kasnije od Eibara u Primeri te sada od Leonese.