SENZACIJA U ENGLESKOJ: Četvrtoligaš eliminirao Tottenham!

Engleski nogometni četvrtoligaš Colchester United napravio je senzaciju u 3. kolu Liga kupa, u kojem je eliminirao aktualnog europskog doprvaka Tottenham.

Colchester je slavio nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca. ‘Spursi’ u regularnom dijelu susreta nisu uspjeli svladati domaćeg golmana desetoplasirane momčadi engleskoj četvrtoj ligi (League Two).

U lutriji penala za Tottenham nisu pogodili Eriksen i Lucas Moura pa je domaća momčad s ukupnih 4:3 u jedanaestercima izborila plasman u 4. kolo Liga kupa.

Colchesteru se tamo pridružio još jedan četvrtoligaš, Crawley Town, koji je na svom terenu nadigrao drugoligaša Stoke City, također nakon lutrije kaznenih udaraca.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a s jedanaest metara su sva petorica domaćih realizirala najstrožu kaznu, dok je kod Stokea promašio Vokes u prvoj seriji.

Manchester City, branitelj naslova u Liga kupu, sve je dileme oko pobjednika riješio u prvom dijelu. Sterling je u 19. minuti zabio za 1:0, kasnije je asistirao Gabrielu Jesusu za 2:0 u 35. minuti, a u 42. minuti je igrač Prestona Ledson zabio autogol.

Everton je pobjedom 2:0 na gostovanju kod Sheffield Wednesdaya izborio 4. kolo Liga kupa, dok je Arsenal na Emiratesu deklasirao Nottingham Forest 5:0.