SENZACIJA U HNL-u: Varaždin srušio Dinamo!

Varaždin je napravio senzaciju svladavši u dvoboju devetog kola Prve HNL prvaka Dinamo Zagreb s 1:0.

Nogometaši Varaždina u prvih osam kola nisu znali za pobjedu, osvojili su samo četiri boda, a prvu pobjedu senzacionalno su upisali protiv branitelja naslova. Dinamu je ovo bio drugi poraz ove sezone.

Tri dana nakon velikog trijumfa u Ligi prvaka protiv Atalante, trener Dinama Nenad Bjelica je na teren u Varaždinu poslao momčad sa čak devet novih igrača.

Dinamo je dominirao od prve minute, ali nikako nije uspio probiti protivničku obranu. Susret je odlučio je gol kamerunskog veznjaka Guere u 62. minuti.

Na vrhu je Hajduk sa 16 bodova, Dinamo je na drugom mjestu s također 16 bodova, dok je Lokomotiva treća sa 14 bodova i utakmicom više. Varaždin je ovom pobjedom prepustio začelje Interu.