SENZACIJA U PRIŠTINI: Kosovo pobijedilo Češku!

U susretu 4. kola skupine A kvalifikacija za Europsko prvenstvo Kosovo je pred svojim navijačima s 2:1 pobijedilo Češku.

Kosovari su u Prištini srušili Češku s 2:1 i nakon četiri kola imaju osam bodova, bez poraza, s čak šest više od Crne Gore i Bugarske. U junu su pobijedili Bugare u gostima nakon početnog remija s njima pa onda još jednog i u Crnoj Gori.

Kosovo je do povijesne pobjede stiglo preokretom. Češka je povela pogotkom Schicka u 16. minuti, a samo četiri minute kasnije izjednačio je Muriqi. Pobjedu Kosovarima donio je Vojvoda u 67. minuti utakmice.

Kosovo je vodeća reprezentacija skupine A s dva boda više od Engleske. Međutim, Kosovo će pasti na drugo mjesto ako Engleska, koja od 18 sati igra protiv Bugarske pred svojim navijačima, pobjedi.

Do kraja kvalifikacija Kosovo ima još dvije utakmice s Engleskom, te domaće utakmice s Bugarskom i Crnom Gorom.