SENZACIJA: Zoran Mamić s Al Ainom izbacio River i ušao u finale SP-a!

Nogometaši Al Aina plasirali su se u finale Svjetskog klupskog prvenstva nakon što su u ruletu kaznenih udaraca srušili argentinskog velikana i prvaka Južne Amerike, River Plate.

Poveo je Al Ain u trećoj minuti kada je nakon prekida najbolje reagirao švedski napadač Marcus Berg. No, samo deset minuta kasnije River je izjednačio. Odbijenu loptu dočekao je Kolumbijac Borre i zabio za 1:1.

U 16. minuti River je potpuno preokrenuo. Martinez proigrava Borrea s desne strane, a napadač južnoameričkog prvaka zabija svoj drugi pogodak na susretu.

Hrvatski strateg na klupi Al Aina Zoran Mamić, odradio je sjajan posao na poluvremenu i njegova momčad je već u 51. minuti stigla do izjednačenja. Brazilac Caio je solo akcijom zabio za 2:2.

Nakon izjednačenja River je zagospodario terenom i u 68. minuti dobio jedanaesterac. Mohamed je srušio Casca, a Martinez uzima loptu i razornim udarcem pogađa okvir gola.

Momčad iz Ujedinjenih Arapskih Emirata izdržala je produžetke te se ušlo u lutriju kaznenih udaraca. Svi izvođači Al Aina bili su precizni, a tragičar dvoboja bio je Enzo Perez koji je promašio u petoj seriji.

Al Ain u finalu čeka pobjednika iz drugog polufinalnog para koji čine Real Madrid i japanska Kashima. Finale je na rasporedu u subotu od 17:30.