Serena Williams u dva seta eliminisala Pliškovu za polufinale US Opena!

Američka teniserka porazila je u dva seta Čehinju Karolinu Pliškovu rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 6:3), i tako osigrala još jedno učešće u polufinalu otvorenog prvenstva SAD.

Pliškova je bolje otvorila meč pa tako u trećem gemu prvog seta pravi prvi break i stiže u vodstvo od 3:1, ali se Serena u osmom gemu vratila u meč i poravnala na 4:4. Ubrzo je Amerikanka osvojila gem na svoj servis, a u desetom gemu prvog seta pravi drugi break i rezultatom 6:4 stiže do vodstva od 1:0 u setovima.

Za razliku od prvog, Williams je puno bolje otvorila drugi set, u drugom gemu odmah je napravila prvi break i stigla u vodstvo od 2:0, da bi pitanje pobjednika ovog meča faktički riješila u četvrtom gemu kada pravi novi break i dolazi do vodstva od 4:0.

Do kraja je ova sjajna teniserka samo rutinski odradila posao i plasirala se u polufinale US Opena, gdje će igrati protiv 19. igračice svijeta Anastasije Sevastove.