SERIE A: Fiorentina srušila Milan, Piatek nastavio golgetersku formu!

Ove subote igraju se sve utakmice 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

U poslijepodnevnim terminima odigrana je većina utakmica 17. kola Serie A, u kojoj se za iznenađenje pobrinula Fiorentina. Viole su na San Siru pobijedile Milan 1:0 pogotkom Federica Chiese u 73. minuti.

Pobjedom Fiorentine dodatno se zahuktala borba za četvrto mjesto koje vodi izravno u Ligu prvaka sljedeće sezone.

U borbu za mjesto u Ligi prvaka uključila se i Sampdoria koja je kao gost sa 4:2 pobijedila Empoli, a daleko od četvrtoplasiranog Lazija nije niti Sassuolo koji je kod kuće odigrao neriješeno 1:1 s Torinom.

Drugoplasirani Napoli je pogotkom Raul Albiola u 45. minuti svladao SPAL. Genoa je s 3:1 pobijedila Atalantu, a dvostruki strijelac bio Krzysztof Piatek. Najboljem strijelcu Serie A ovo je bio 13. prvenstveni gol.