ŠEST GOLOVA: Arsenal slavio u ludom londonskom derbiju!

Najveći londonski derbi priuštio nam je novu nogometnu poslasticu. Snage su na Emiratesu odmjerili povijesni rivali, Arsenal i Tottenham. U susretu punom preokreta, topnici su slavili s 4:2.

Momčad Unaija Emeryja krenula je vatreno od samog početka! Pritisak se isplatio u devetoj minuti kada je Vertonghen igrao u rukom u kaznenom prostoru, a s bijele točke precizan je bio Aubameyang.

Gabonac je ovim pogotkom zasjeo na vrh ljestvice najboljih strijelaca Premier lige, a impresivan je podatak da je postigao devet golova iz devet udaraca u okvir!

Topnici su nastavili dominirati, Lloris je spašavao, a onda je uslijedilo nepisano nogometno pravilo – ako ne zabiješ, primiš gol.

Spursi su izjednačili u 30. minuti kada je, nakon ubacivanja Eriksena, glavom pogodio Dier. Samo četiri minute kasnije Pocchettinova momčad potpuno je preokrenula!

Glavne zasluge za drugi pogodak gostiju idu sucu Mikeu Deanu koji je dosudio kazneni udarac nakon dvojbenog prekršaja na Sonu. Siguran s jedanaest metara Kane.

U nastavku drugog dijela Tottenham je zagospodario terenom, ali onda je u 56. minuti uslijedila kontra domaćina. Dugu loptu poslao je Bellerin, Ramsey je produžio za Aubameyanga koji udarcem iz prve matira nemoćnog Llorisa za svoj deseti ligaški pogodak.

Arsenal je u 75. minuti došao do velikog preokreta, a veliku grešku napravio je Foyth izgubivši loptu u zadnjoj liniji. Razigrani Ramsey sjajno je proigrao Lacazettea koji uz malo sreće prevario Llorisa.

Topnici su samo dvije minute kasnije postigli novi pogodak. Igrač utakmice Aubameyang proigrao je Torreiru koji nije pogriješio te je povećao prednost Emeryjeve momčadi na dva razlike.

Arsenal je ovom pobjedom preskočio Tottenham i zasjeo na četvrto mjesto Premier lige.