Šest pogodaka i podjela bodova u spektakularnom meču Borussije i Leipziga

Borussia Dortmund je u derbiju 16. kola njemačke Bundeslige kao domaćin dočekala Leipzig, a spektaklularan susret je završen rezultatom 3:3.

Borussia je na poluvrijeme otišla pri vodstvu rezultatom 2:0 zahvaljujući pogocima dva Juliana, Weigla iz 23. i Brandta iz 34. minute susreta.

Međutim, ove sezone fantastični Timo Werner u razmaku od samo par minuta (47. i 53.) donosi poravnanje i izuzetno napet nastavak utakmice.

Jadon Sancho je u 55. minuti pogodio za novo vodstvo Milionera, a konačnih 3:3 postavio je Patrik Schick u 78. minuti susreta.

‘Milioneri’ su nakon ove utakmice na trećoj poziciji Bundeslige sa 30 osvojenih bodova, dok je Leipzig na prvom mjestu (utakmica više u odnosu na M’Gladbach) sa 34 boda.