Shakhtar iznenadio Wolfsburg, Bayer prejak za Rangerse, remi Olympiacosa i Wolvesa

U sklopu osmine finala Europa lige u četvrtak navečer odigrane su tri utakmice.

U prvom susretu Wolfsburg je ugostio ukrajinski Shakhtar. Gosti su poveli pogotkom Moraesa (17), a pet minuta poslije Kovalenko je promašio jedanaesterac.

U sudačkoj nadoknadi dosuđen je i jedanaesterac za Wolfsburg, ali se Weghorst poskliznuo u ključnom trenutku. U 48. minuti izjednačio je Brooks na asistenciju Brekala.

Ipak, u 73. minuti Ukrajinci dolaze do pobjede nakon što je mrežu Wolfsburga pogodio Brazilac Antonio.

Bayer Leverkusen je na gostovanju u Glasgowu sa 3:1 nadigrao Rangerse golovima Havertza (37-11p), Aranguiza (68) i Baileya (88), dok je strijelac za domaće bio Edmundson (75).

Na praznom stadionu Karaiskaki u Grčkoj Olympiacos i Wolverhampton remizirali su 1:1. Domaći su u 29. minuti ostali bez isključenoga Semeda, ali su svejedno poveli u 54. pogotkom El Arabija.

Uporni Englezi uspjeli su izjednačiti u 68. minuti pogotkom Pedra Neta.

Uzvratni dvoboji osmine finala na programu su 19. marta, no upitno je hoće li se igrati zbog pandemije koronavirusa.