Sheffield remizirao kod Tottenhama, odluka VAR-a obilježila utakmicu!

Sheffield United remizirao je 1:1 (0:0) na gostovanju u Londonu kod Tottenhama u susretu 12. kola engleske Premier lige, a utakmicu je obilježila sporna odluka VAR-a.

Tottenham je poveo u 58. minuti preko Sona, a samo dvije minute kasnije gosti su izjednačili pogotkom McGoldricka.

No, VAR soba je zaključila da je asistent Stevens bio u ofsajdu kod prijema lopte, što se na usporenoj snimci nije moglo jasno vidjeti. Ipak, gol je poništen.

U 78. minuti gosti su još jednom zatresli Tottenhamovu u mrežu. Ovaj put strijelac je bio Baldock, ali je i tu situaciju provjeravao VAR pa je Sheffield još jednom prolazio agoniju sve dok se nije pojavila obavijest da je pogodak priznat.

Sheffield je s ovim bodom privremeno zasjeo na senzacionalno peto mjesto sa 17 bodova, dok je Tottenham na 12. mjestu sa 14 osvojenih bodova.

Preokretom je do tri boda pred svojim navijačima stigao Newcastle koji je pobijedio Bournemouth s 2:1. Everton je upisao važnu 2:1 gostujuću pobjedu kod Southamptona i tako pobjegao iz opasne zone.

West Ham i šestu utakmicu zaredom ne zna pobjedu. ‘Čekićari’ su uvjerljivo poraženi na gostovanju kod Burnleya rezultatom 3:0.