Sigurna pobjeda Sarajeva u Travniku koja ih ostavlja u borbi za titulu

Fudbaleri Sarajeva savladali su kao gosti Travnik na Piroti rezultatom 2:0 u posljednjem susretu 21. kola BH Telecom Premije lige Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme donosi potpunu dominaciju Sarajeva. Golman Travnika Adis Nurković je bio na rafalnoj paljbi od strane igrača bordo tima, ali je sjajni golman Vezira imao fantastičan dan.

Redale su se šanse pred golom Nurkovića. Benko, Bekić, Stojčev su imali sjajne šanse u prvih 20 minuta, sve fantastično brani golman domaćeg tima. Travnik se odlučio na defanzivu u ovom meču. Sarajevo je poptuno kontrolisalo meč, a nakon još nekoliko propuštenih prilika u nadoknadi vremena bordo tim dolazi do vodstva.

Elvis Sadiković je srušio Bekića, sudija pokazuje na penal i crveni karton igraču Travnika.  Bojan Puzigaća je preuzeo odgovornost za izvođenje penala. Nurković brani pokušaj lijevog beka Sarajeva, koji iz popravnog udarca pogađa za vodstvo Sarajeva od 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme bordo tim dolazi do drugog gola. Benko nakon asistencije Radovca iz sumnjive pozicije pogađa za 2:0. Imalo je potom Sarajevo još nekoliko pokušaja, no Nurković je danas bio zaista odličan. Travnik tek u finišu preko Hasečića prvi put prijeti. Veznjak domaćih se našao u dobroj poziciji, ali je loše šutira.

Do kraja je tim s Koševa bez većih problema sačuvao prednost za važna tri boda u borbi za titulu prvaka BiH.

Travnik 0:2 Sarajevo

Stadion: Pirota
Gledalaca: 2.000
Sudija: Dragan Skakić (Gradiška)
Žuti kartoni: Tatomirović (Sarajevo)
Crveni karton: Sadiković (Travnik)
Strijelci: Puzigaća 45+2′, Benko 48′.

Travnik: Nurković, Terzić, Nuhić (od 68. Jašarević), Aleksić, Hasečić, Dudić (od 53. Ribić), Šupić, Musić, Brlečić, Sadiković, Smajić (od 58. Zajmović).