Simeone poslao jasnu poruku: Ovo pravilo podhitno treba promijeniti!

Trener Atletico Madrida Diego Simeone poslao je jasnu poruku UEFA-i nakon što se njegov tim plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.

Simeone smatra da je nepravedno što je njegov tim imao 30 minuta produžetaka da zabije tri pogotka u gostima.

Ovo što ću sada reći, reći ću i na prvom sastanku trenera UEFA-e. Mislim da je nepravedno to što smo imali 30 minuta produžetaka da zabijemo tri pogotka u gostima. Liverpool to uopće nije imao. To nije pošteno“, rekao je Argentinac pa dodao:

Pravilo je išlo u našu korist, ali nas može koštati u budućnosti. Liverpool je imao 30 minuta manje za zabijanje gostujućeg pogotka. To je pogrešno“, zaključio je temperamentni Simeone.

Pravilo pogotka u gostima datira još od samog početka europskih natjecanja 1965. godine kada ga je UEFA uvela u Kup pobjednika kupova, a u sljedećim sezonama i u druga natjecanja.

Imajući to na umu, još je prije 10-tak godina Arsene Wenger poslao jasnu poruku.

Taktička vrijednost gostujućeg pogotka dosegla je preveliki značaj. Danas je 0:0 na domaćem terenu dobar rezultat, učinak je sasvim suprotan od onoga koji je na početku postojao i pravilo nagrađuje tim koji dobro igra obranu“, rekao je tada francuski trener.

Mnogi su mišljenja da pravilo pogotka u gostima djeluje kao štetna mjera po atraktivnost nogometa, a pravo je pitanje zašto to pravilo nije davno ukinuto?

Ukidanje tog pravila dovelo bi dosta susreta do produžetaka, pri čemu bi domaći tim imao 30 minuta prednosti na svom terenu i time dobio nepravednu prednost. Najbolje rješenje je kad bi se odmah pucali penali.

Za očekivati je da će se u budućnosti situacija promijeniti upravo na takav način.