Šišmiši na Mestalli ranili povratnika Zidanea!

Valencia je veečeras u svom domu savladala Real Madrid rezultatom 2:1 i na taj način “povratniku” na klupu Kraljeva Zidaneu nanijela prvi poraz u drugom mandatu.

Valencia je povela u 35. minuti kada je Goncalo Guedes sa ivice kaznenog prostora matirao Keylora Navasa za 1:0.

Drugi pogodak postignut je u finišu meča. Dani Parejo je izveo korner sa lijeve strane, aEzequiel Garay glavom pogađa za 2:0.

Arbitar Santiago Jaime Latre je u 90+1. minuti dosudio penal za Real nakon što je Sergio Ramos pao u kaznenom prostoru domaće ekipe nakon duela sa Mouctarom Diakhabyjem, ali je nakon intervencije VAR-a ustanovljeno da je stoper Reala bio u ofsajdu kada je lopta upućena prema njemu, te je penal poništen.

Real je do počasnog pogotka ipak stigao osam sekundi prije kraja meča kada je Karim Benzema pogodio glavom za konačnih 2:1.