Sjajan početak sezone! Arsenal savladao Aston Villu u Birminghamu i upisao nove bodove

Nogometaši londonskog Arsenala ostvarili su novu pobjedu u engleskom Premiershipu, a ovaj put u gostima kod Aston Ville rezultatom 2:0.

Villa Park je definitivno stadion na kojem ‘Topnici’ teško dolaze do trijumfa, ali im je danas to pošlo za rukom u dosta tvrdoj utakmici, dok su oba gola viđena u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu igre gosti su prijetili preko Bukaya Sake, a domaćin preko Olliea Watkinsa. Ipak, pogodaka nije bilo i na pauzu se otišlo čistih mreža.

Prvu priliku u nastavku je imao Onana za Villu, no zatresao je prečku. Zatim je zaista nevjerovatnu intervenciju imao golman gostujuće ekipe, David Raya.

Prvi pogodak vidjeli smo tek u 67. minutu, te je strijelac bio Trossard koji je u igru ušao dva minuta ranije. Samo 10-ak minuta kasnije Sakinu asistenciju u novi pogodak pretvara Partey za konačnih 2:0 i velika tri boda tima sa Emiratesa.