Sjajna atmosfera na Poljudu odvela Hajduk do pobjede protiv Lokomotive!

Hajduk je došao do pobjede protiv Lokomotive u derbiju 20. kola Hrvatskog nogometnog prvenstva.

Splićani su na Poljudu pred 17,308 gledatelja s 2:1 pobijedili izravnog konkurenta za mjesto koje vodi kvalifikacije za Europsku ligu.

Bila je to prva utakmica Hajduka na Poljudu s navijačima nakon četiri mjeseca i pol mjeseca.

Susret je započeo minutom šutnje za preminule trenere Hajduka Stanka Poklepovića i Ivana Vucova, a Torcida je preko čitavog sjevera razvila koreografiju s likom legendarnog Špace i njegovom izjavom: ”Hajduk je vječan i neuništiv”.

Hajduk je dominirao cijelim susretom, a u jednom trenutku imali su čak 78 posto posjeda lopte u svojim nogama. “Bijeli” su poveli u 42. minuti kada je Ismajli je glavom pogodio mrežu gostiju.

Uzuni je izjednačio u 52. minuti nakon brze kontre, no samo 10 minuta kasnije Hajduk je ponovno poveo, a ovaj put strijelac je bio Caktaš, koji je odigrao vrhunsku utakmicu.

Hajduk je nakon 20 odigranih kola šesti s 29 bodova, pet manje od Lokomotive koja drži četvrto mjesto koje vodi u Europsku ligu.