Sjajna Borussia deklasirala Bayer, Augsburg iznenadio Eintracht!

Nogometaši dortmundske Borussije su u četvrtom kolu njemačkog prvenstva ugostili Bayer Leverkusen i slavili s uvjerljivih 4:0.

Momčad Luciena Favrea je u prošlom kolu doživjela neočekivan poraz na gostovanju kod Union Berlina 3:1. Međutim, u ovom kolu je odigrala sjajnu utakmicu i zasluženo slavila.

Strijelci za Borussiju bili su Paco Alcácer (28), Reus (50, 90) i Guerreiro (83). Borussia se ovom pobjedom bodovno poravnala s Leipzigom na vrhu ljestvice.

Augsburg je pred svojim navijačima iznenadio Eintracht Frankfurt i upisao vrijednu pobjedu 2:1. Domaći su poveli pogotkom Richtera, a Niederlechner je u 43. minuti povisio na 2:0. Paciencia je u 73. minuti smanjio na 2:1.

Borussia Mönchengladbach je slavila u gostima kod Kolna pogotkom Plée u 14. minuti. Mainz je upisao pobjedu na svom terenu protiv Herthe 2:1, dok je Werder slavio protiv Union Berlina na gostovanju 2:1.

Od 18.30 sati na rasporedu je derbi kola između Leipziga i Bayern Münchena.