Sjajna Donna Vekić slavi uspjeh karijere! Hrvatska teniserka se plasirala u polufinale Wimbledona

Hrvatska teniserka Donna Vekić napravila je malo čudo i plasirala se u polufinale Wimbledona pošto je sa 5:7, 6:4, 6:1 savladala Lulu Sun.

Vrijedi napomenuti da je ovo bio njen najveći uspjeh u karijeri i definitivno jedan od najvećih za hrvatski tenis. Naime, Hrvatska bi po prvi put još od Gorana Ivaniševića mogla imati finalistu ili osvajača Wimbledona.

Sjajna Donna Vekić briljira tokom cijele sezone, ali je bez ikakve dileme najbolja u igri na travi, što je pokazala i na turnirima prije Wimbledona. Tako je u London došla prepuna samopouzdanja.

Danas se u četvrtom gemu prvog seta Sun suočila sa nekoliko break lopti, no uspjela je da se spasi. U sedmom gemu je mogla i do breaka, ali se ovog puta Donna izvukla. Pri rezultatu 5:5, Donna je servirala, a Lulu iskoristila jednu od dvije break šanse i povela sa 6:5, te onda osvojila set iskoristivši drugu set loptu.

Hrvatica je uspjela u osmom gemu drugog seta doći do breaka i povesti sa 5:3. Došla je do set lopte, činilo se da će mirno stvari privesti kraju, a zatim nakon velike borbe Novozelanđanka stiže do 5:4. Već u narednom gemu, Sun je dala priliku Vekić da osvoji set. Donna je bila sigurna i došla do 6:4.

Možda se očekivala paklena borba u trećoj rundi, ali je Vekić sa dva breaka došla do 4:0, potom povela i 5:0, te su tu potonule sve nade Sun, koja je morala čestitati igračici iz Hrvatske. Treći set je na kraju Donna dobila sa 6:1 i itekako ima još šta da pokaže na trećem Grand Slamu sezone.

Napravila je 28-godišnjakinja zaista nevjerovatan uspjeh, ali još uvijek ne namjerava stati. U polufinalu će odmjeriti snage sa boljom iz duela Jasmine Paolini i Emme Navarro.