Sjajna partija Teletovića protiv Toronto Raptorsa

U prepunom Air Canada Centru odigran je drugi susret prve runde play offa između Toronto Raptorsa i Brooklyn Netsa, pobjedu su odnjeli domaćini rezultatom 100:95.

Nakon slabe partije u prvom meču, Mirza Teletović je ovaj put odigrao fantastično, za provedene 23 minute postigao je 14 poena uz par fantastičnih šuteva za tri poena.

Netsi su odlično ušli u susret, poveli su sa 8:1, ipak do kraja prve četvrtine domaći su serijom 17:5 uspjeli preokrenuti rezultatu u svoju korist. Predvođeni DeMar DeRozanom Raptorsi su nastavili sa dobrom igrom i u drugom periodu, na 6:50 do kraja imali su prednost od 11 poena 35:24, u završnici prvog poluvremena gosti su smanjili zaostatak na -6.

Izabranici Jasona Kidda su sjajno odigrali treću dionicu, serijom 8:0 su izjednačili rezultat na 47:47, razigrao se Joe Johnson pa su gosti u par navrata su bili i na +5, a u posljednju četvrtinu su ušli sa zalihom od dva poena.

U četvrtom periodu se igralo uglavnom koš za koš pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. U finišu susreta bolje su se snašli domaći te su tako poravnali rezultat na 1:1 u seriji do četiri pobjede. Nakon dvije utakmice u Torontu serija seli u Brooklyn.

Najefikasniji na susretu bio je domaći košarkaš DeMar DeRozan sa 30 poena, Jonas Valanciunas je meč okončao sa double-double učinkom(15 poena i 14 skokova), u poraženom timu najbolji je bio Joe Johnson sa 18 poena.