Sjajna Roma razbila Fiorentinu za idealan kraj kalendarskke godine

Nogometaši Rome pobijedili su na Artemio Franchiju u okviru 17. kola Serije A ekipu Fiorentine rezultatom 4:1.

Edin Džeko je zatresao mrežu Viole već u 19. minuti kada ga je odlično uposlio Zaniolo.

Samo dvije minute kasnije bilo je 0:2. Kolarov je u svom stilu izveo sjajan slobodan udarac i donio sigurno vodstvo Vučici.

Prije odlaska na odmor Badelj je smanjio rezultat i donio nadu Fiorentini u pokušaju da dođe do izjednačenja u nastavku utakmice.

Međutim, Fiorentina je odigrala očajno drugo poluvrijeme što su iskoristili Rimljani.

Ponovo je raspoloženi Džeko bio u akciji uposlivši Pellegrinija, koji majstorski pogađa za 1:3. Međutim, tu se Džeko nije zaustavio pa je dvije minute prije kraja meča uzvratio za asistenciju Zaniolu, koji postavlja konačnih 1:4.

Roma se nalazi na četvrtom mjestu Serije A, dok je Fiorentina na 14. poziciji.

U narednoj godini Roma će odigrati prvi duel protiv Torina, dok će Fiorentina odmjeriti snage s Bolognom.