SJAJNA UTAKMICA: City nakon preokreta pobijedio Schalke!

Manchester City je u veoma uzbudljivom susretu slavio u gostima kod Schalkea rezultatom 3:2 u prvom meču osmine finala Lige prvaka.

U 18. minuti Građani su poveli. Nakon velike greške odbrane Schalkea David Silva je asistirao Agueru kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol za 1:0.

U 33. minuti Caligiuri je šutirao, a lopta se od Otamendija odbila u korner. Tačnije, Argentinca je lopta pogodila u ruku, a arbitar Del Cerro je najprije pokazao na udarac iz ugla, no odlučio je zaustaviti igru i zatražiti asistenciju VAR-a. Nakon pet minuta španski arbitar je odlučio pokazati na bijelu tačku i na taj način ispravio nepravdu učinjenu domaćim igračima, a Bentaleb je bio siguran iz penala za 1:1.

Već u 45. minuti Del Cerro je dosudio još jedan penal za domaćina nakon očitog faula Fernandinha u kaznenom prostoru, a Bentaleb je još jednom pogodio za 2:1.

U drugom poluvremenu City je napravio pravu opsadu gola domaće ekipe, a u tome Građane nije spriječio ni crveni karton Otamendija u 68. minuti susreta.

City je do izjednačujućeg pogotka stigao u 85. minuti susreta kada je Sane iz slobodnog udarca postigao prelijep pogodak za 2:2. Konačnih 3:2 postavio je Sterling u 90. minuti susreta.