Sjajni Bojan Bogdanović u posljednjim trenucima spriječio preokret Knicksa, Phoenix malo jači od Chicaga

Utah Jazz je u posljednjoj četvrtini uspio slomiti New York Knickse i pobijediti rezultatom 113:104.

Odlični Bojan Bogdanović spriječio je pokušaj preokreta tako što je mirno izveo sva četiri slobodna bacanja i pogodio u posljednjoj minuti. Hrvatski košarkaš susret je zaključio sa 20 postignutih poena, četiri skoka i jednom asistencijom za 32 odigrane minute.

Donovan Mitchell sa 32 koša predvodio je domaćine, dok je Knickse s 30 koševa predvodio Julius Randle. Utah se ovom pobjedom stabilizirao kao četvrta momčad Zapada i upisao treću uzastopnu pobjedu u februaru.

Na prvom mjestu i dalje je siguran Phoenix, koji je pobijedio 13 od 14 posljednjih susreta, a sinoć su slavili u Chicagu rezultatom 127:124.

Sunsi su bili dosta uvjerljiviji nego što to govori sam rezultat. U posljednju četvrtinu su ušli sa čak 19 poena viška, a u posljednjoj minuti i dalje su imali dvoznamenkastu prednost.

Devin Booker ostvario je skor od 38 koševa za Phoenix, dok je Chris Paul upisao 19 koševa i dodao 11 asistencija. DeMar DeRozan je za Bullse ubacio 38 poena, a Zach Lavine ispratio ga je sa 32 koša.

Drugi najduži pobjednički niz pripada Toronto Raptorsima, koji su u Charlotteu nadigrali Hornetse rezultatom 116:101.

Veliki doprinos imala je startna petorka u kojoj se ovaj put izdvojio Pascal Siakam sa 24 postignuta koša, 11 skokova i osam asistencija. Raptorsi su ostvarili šest pobjeda u nizu i dogurali do šestog mjesta Istoka.