Sjajni Daniil Medvedev porazio Wawrinku i osigurao polufinale US Opena!

Na ovom turniru sjajni Rus Daniil Medvedev osigurao je nastup u polufinalu US Opena nakon što je u četvrtfinalu porazio Stana Wawrinku.

Večeras je u sjajnoj izvedbi nadigrao Wawrinku s 3:1 u setovima i plasirao se u svoje prvo Grand Slam polufinale.

Prvi set je na dramatičan način pripao Rusu koji je pri rezultatu servirao za set ali je prije toga tražio medicinski time out i bedreni mišić mu je bandažiran pa se Medvedev počeo kretati malo sporije po terenu.

Nakon što je Wawrinka prvi došao do set lopti Rus se izvadio dobrim servisima a kasnije je i u tie breaku spasio jednu set loptu rivala i došao do seta. U drugom setu jedan break mu je bio dovoljan unatoč tome što je ozljeda vidno utjecala na njegove kretnje.

Švicarac je zaigrao bolje u 3. setu koji je nakon velike borbe pripao njemu rezultatom 6:3 a onda se njegova igra u trenutcima kada su svi očekivali preokret, potpuno raspala te je Medvedev četvrti set riješio u svoju korist rezultatom 6:1.