Sjajni Handanovič spašavao bod Interu u finišu protiv Atalante

Nogometaši Intera i Atalante podijelili su bodove na Giuseppe Meazzi u okviru 19. kola Serije A odigravši neriješeno 1:1.

Inter je fenomenalno započeo duel s obizorm da je Martinez zatresao mrežu rivala nakon asistencije nezaustavljivog Lukakua.

Pogodak Argentinca bio je ujedno i konačan rezultat prvog dijela. Što se tiče Atalante, bilježimo pokušaj udarac u Tonalija u samom finišu kojeg je zaustavio Handanovič.

Ni u nastavku meča nije viđeno mnogo uzbuđenja sve do 75. minute kada je Gosens sretno došao do lopte i zakucao je iza nemoćnog golmana za 1:1.

Dvije minute prije kraja meča Atalanta je mogla i do velikog preokreta kada je sudija Rocchi dosudio penal nakon starta Bastonija. Ipak, Handanović je odbranio udarac Muriela i tako praktično spasio svoj tim poraza.

Inter je na prvom mjestu Serije A s bodom više u odnosu na drugoplasirani Juventus, koji ima utakmicu manje. Atalanta je na petoj poziciji sa 35 bodova.