SJAJNI LOWRY: Toronto izjednačio na 2-2 u finalu Istoka!

Košarkaši Toronto Raptorsa na svom parketu su pobijedili Milwaukee Buckse sa 120:102 u finalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige.

Raptorsi su izjednačili na 2:2 u seriji u finalu Istoka i produžili su seriju na barem još dvije utakmice.

Nakon što su krajem prve četvrtine preuzeli vodstvo, Raptorsi ga više nisu ispuštali. Na poluvremenu su imali deset koševa prednosti (65:55), a pitanje pobjednika riješili su početkom zadnje četvrtine, kada su otišli na 20 koševa prednosti (104:84).

Toronto je do trijumfa predvodio sjajni Kyle Lowry s 25 poena, a važan igrač ponovno je bio Kawhi Leonard, iako ima problema s ozljedom desne noge. Leonard je upisao 19 poena, 7 skokova, 4 ukradene lopte i 2 blokade.

Kod Milwaukeeja Khris Middleton je bio najefikasniji s 30 koševa i 7 asistencija, dok je Giannis Antetokounmpo dodao 25 poena i 10 skokova.

U seriji koja se igra na četiri pobjede sljedeća utakmica je u Milwaukeeju u petak ujutro po srednjoeuropskom vremenu (2.30 sati).