Sjajni Teletović postigao 17 poena protiv Miamija

U jednom od derbija sinoćnjeg programa NBA lige Brooklyn Netsi su u sjajnoj utakmici uspjeli pobijediti dvostrukog uzastonog prvaka Miami Heat rezultatom 96:95, uz još jednu fenomenalnu utakmicu našeg reprezentativca Mirze Teletovića.

Utakmica je od samog početka bila neizvjesna i rezultatski vrlo izjednačena, a više razloga za slavlje imali su na kraju gosti iz Brooklyna. Miami je bolje otvorio susret, i većim dijelom prve četvrtine imao prednost, najveća je bila 7 razlike, da bi na kraju serijom Netsa 9:2 četvrtina završila neriješeno 22:22.

U drugoj četvrtini Mrežice su bolje igrale, predvodili su ih Williams i naš Mirza, te su na odmor otišli sa dva poena prednosti (42:40). Ni u nastavku se ni jedna ekipa nije uspjela rezultatski odlijepiti, tako da se ušlo u neizvjesnu završnicu u kojoj su više koncentracije i sreće imali igrači Brooklyn Netsa i na kraju slavili vrlo važnu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Brooklyna bio je Paul Pierce koji je postigao 29 poena, dok je Teletović dodao 17 za 16 i pol minuta provedenih na parketu. Uz to je još dodao i četiri skoka, po dva u napadu i odbrani, te tri blokade, od kojih se ističe ona nad Michaelom Beasleyjem.

Naš reprezentativac je iz igre šutirao 6/11, a za tri poena 3/5. S druge strane kod Miamija su najefikasniji bili Bosh sa 24, te Wade sa 22 poena.