Slaven Belupo teškom mukom do pobjede protiv davljenika!

U prvom susretu 26. kola Prve hrvatske nogometno lige Slaven Belupo je pobijedio posljednjeplasirani Rudeš sa 2:1 (2:1).

Sve zanimljivosti viđene su u prvom poluvremenu. Gosti su već u 13. minuti ostali s igračem manje jer je Vuco isključen zbog povlačenja protivnika u izglednoj situaciji za postizanje pogotka.

Slaven je samo četiri minute kasnije došao do vodstva pogotkom Jelića. Ipak, u 27. minuti gosti su preko Lisakoviča izjednačili na 1:1, ali novo vodstvo domaćima donio je Nowak u 37. minuti.

Slaven Belupo je s današnja tri boda skočio na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice s 25 bodova, jednim više od osmog Intera, dok je Rudeš ostao uvjerljivo zadnji s tek sedam bodova, 10 manje od devete Istre 1961.

Na vrhu je Dinamo sa 64 boda, 17 više od druge Rijeke.