Slavlje na King Power stadionu: Leicester srušio Tottenham!

Nogometaši Leicestera su u šestom kolu Premier lige s 2:1 pobijedili Tottenham na svom terenu, iako su gubili 1:0 nakon prvog poluvremena.

Dvoboj je obilježila upotreba VAR tehnologije. Prvo je u prvom poluvremenu zbog ofsajda poništen gol Leicestera za 1:0, nakon čega je Tottenham poveo pogotkom Kanea u 29. minuti.

Pri vodstvu Tottenhama 1:0 dogodila se vrlo sporna situacija. Kane je asistirao za strijelca Auriera, a sudac je nakon intervencije VAR-a poništio pogodak zbog ranijeg ofsajda Sona.

Riječ je o milimetrima, Sonovo rame bilo je praktički u ravnini sa zadnjom linijom Leicesterove obrane. Ovaj poništeni gol podigao je dosta prašine na Otoku i mnogi smatraju da ovakve situacije ne bi trebalo poništavati.

U 69. minuti, nedugo nakon poništenog pogotka , Leicester je izjednačio golom Ricarda Pereire, a veliku pobjedu je donio Maddison sjajnim udarcem u 85. minuti susreta.