Slavlje na Villa Parku: Lavovi preko Lisica do finala Liga kupa

Aston Villa je prvi finalist ovosezonskog engleskog Liga kupa. ‘Lavovi’ su u uzvratnom polufinalnom susretu na svom Villa Parku nadigrali Leicester s 2:1 i tako izborili prolaz dalje.

Nakon što je prvi susret na King Power stadionu završio remijem 1:1, nogometaši Aston Ville stigli su do pobjede rezultatom 2:1 što im je bilo dovoljno za prolazak u finale Liga kupa.

‘Lavovi’ su poveli pogotkom Targetta u 12. minuti, ‘Lisice’ su izjednačile preko Iheanacha (72), da bi veliko slavlje domaćima donio Trezeguet pobjedničkim pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Aston Villa je svoj posljednji trofej osvojila 1996. godine i to upravo Liga kup, a posljednji plasman u finale ovog natjecanja izborila je prije 10 godina kada je poražena od Manchester Uniteda.

Protivnik Aston Ville u finalu koji će se igrati 1. marta na Wembleyu bit će pobjednik iz drugog polufinala u kojem se sastaju Manchester City i Manchester United.

U prvom dvoboju igranom na Old Traffordu City je slavio s 3:1, a uzvrat je na Etihadu u srijedu (20:45 sati).