SLAVLJE U DORTMUNDU: Danska hrabro pala, njemački san o osvajanju Eura i dalje živi

290624Musiala

Drugi susret osmine finala donio je okršaj Njemačke i Danske u kojem su slavili domaćini Europskog prvenstva.

Elf‘ je poveo u 4. minuti, nakon ubačaja Kroosa Schlotterbeck je ubacio loptu u mrežu glavom, no, Michael Oliver dosudio je faul u napadu.

U 35. minuti došlo je prekida susreta, iznad Dortmunda su se nadvili crni oblaci, u nekoliko navrata grom je udario blizu stadiona i Oliver je odlučio prekinuti utakmicu dok se vrijeme ne smiri.

Nastavak je uslijedio nakon 25 minuta. U 48. minuti Danci su prvi zabili, nakon velike gužve lopta je došla do Andersena koji matira Neuera, ali gol je ipak poništen zbog ofsajda Delaneyja.

Dvije minute nakon toga Andersen je izrastao u pravog tragičara, nakon intervencije VAR-a dosuđen je penal za Njemačku zbog njegovog igranja rukom. Havertz je bio precizan i zabio za 1:0 Njemačke.

U 66. minuti susreta Danci su imali veliku šansu za poravnanje, ali opet je Hojlund šutirao loše, direktno u Neuera. Dvije minute nakon toga 2:0 za ‘Elf‘.

Schlotterbeck je uputio dugu loptu, Musiala je pretrčao Andersena i kada je došao u kazneni prostor rutinski je pogodio, zabivši svoj treći gol na Euru. Bio je to definitivni kraj za Dance i plasman Njemačke u četvrtfinale.