Sloboda slavila u prvom tulanskom derbiju protiv Tuzla Citya!

U okviru četvrtog kola BHT Premijer lige, na Tušnju su koplja ukrstili Tuzla City i Sloboda, po prvi put u historiji grada Tuzle. Pobjedu je ostvarila ekipa Slobode minimalnim rezultatom 0:1.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo uzbuđenjima. Sloboda je bolje otvorila susret i imala je nekoliko prilika preko Barabana i Vidovića, ali golman Tuzla Cityja Fejzić nije imao potrebe za intervencijama.

Sloboda je do pobjede stigla u 63. minuti susreta. Baraban je odlično prošao po desnoj strani i uposlio Vidovića koji matira Fejzića za 1:0.

Crveno-crni su ostali s igračem manje u 73. minuti kada je u razmaku od samo dvije minute Ivetić dobio dva žuta kartona i arbitar Admir Šehović ga je poslao u svlačionicu.

Tuzla City je od tog trenutka dominirala terenom, ali nije uspjela stići do izjednačenja i historijski prvi tuzlanski derbi je pripao Slobodi.