Slovačka priredila prvu senzaciju na EURO-u, Romelu Lukaku obilježio utakmicu nesretnim raspletima

SlovackaBELG

Nogometaši Slovačke savladali su Belgiju na otvaranju Evropskog prvenstva rezultatom 1:0, a sve na krilima danas očajnog Romelua Lukakua koji je promašio minimalno četiri ili pet zicer situacija, a uz to su mu i dva gola poništena.

Belgija je na Evropsko prvenstvo stigla kao jedan od “favorita iz sjenke” koji je želio do samog kraja, ali ako je suditi po prvoj utakmici, ekipa se neće dobro provesti.

Utakmica je otvorena s dva nevjerovatna promašaja Romelua Lukakua. Robusni napadač je propustio zicere u trećoj i šestoj minuti, a kazna je uslijedila odmah u sedmoj.

Ivan Schranz je postigao gol za vodstvo Slovaka iz prve akcije ove reprezentacije. Odbila mu se lopta nakon odbrane golmana, a on je lako pospremio u mrežu rivala.

U finišu prvog dijela Lukaku izlazi sam pred golmana Martina Dubravku, ali umjesto da šutira, pokušao ga je zaobići i lopta odlazi u gol-aut. Rezultatom 1:0 za Slovačku otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak napadačke agonije za Lukakua. U 56. minuti pokušao je silovitim udarcem iskosa s desne strane, ali mu je Dubravka odbranio.

Kad je ovaj napadač konačno uspio postići pogodak, u 56. minuti, ispostavilo se da mu je prethodila ofsajd-pozicija i on je poništen.

Kruna košmara je novi poništen gol Lukakuu u 89. minuti jer je Lois Openda ranije tokom napada igrao rukom. VAR je tako još jednom rastužio nesretne Belgijance.

Do kraja utakmice ostalo je 1:0, tako da Slovaci dolaze do velika tri boda. Zanimljivo je da smo u istoj grupi vidjeli još jedno prigodno iznenađenje ranije danas jer je Rumunija s 3:0 savladala Ukrajinu.