Slovenci nisu došli u Njemačku samo da učestvuju! Danska na kraju ‘proslavila’ bod protiv prijatnog iznenađenja Eura

160624Slovenija

Dosta uzbudljivu i zanimljivu utakmicu danas su u okviru grupe C Evropskog prvenstva u Njemačkoj odigrale reprezentacije Slovenije i Danske, a konačan rezultat glasio je 1:1.

Pred ovaj susret je sportska javnost dala prednost Danskoj, no Slovenija je pokazala izuzetnu hrabrost i odlučnost, pa itekako imaju čemu da se nadaju na velikom takmičenju.

Šeško je već u 16. minutu opasno zaprijetio golu Schmeichela, ali je lopta prohujala pored stative. Svega minut kasnije Danci dolaze do prednosti. Wind je sjajno asistirao, a Eriksen zabio za 1:0.

Neugodni su u nastavku bili Šporar i Gnezda Čerin u redovima Slovenije. Šeško je u 76. minutu ponovo odlično šutirao. Ipak, ni ovog puta nije bilo sreće, napadač RB Leipziga je zatresao stativu i lopta se odbila u korner.

Upravo iz kornera je lopta došla do Erika Janže koji postiže fantastičan pogodak za poravnanje rezultata i konačnih 1:1. Dvije minute kasnije su Slovenci mogli i do totalnog preokreta, ali je Šporar pogodio vanjski dio mreže.