SLUŽBENO: Hrvatska košarkaška reprezentacija dobila novog izbornika!

Dosadašnji sportski direktor Cedevite, Veljko Mršić (48) novi je izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije, objavio je zagrebački klub.

Odluka je donesena na sjednici Upravnog odbora Hrvatskog košarkaškog saveza, gdje je smijenjen dosadašnji izbornik Dražen Anzulović.

Konferencija za medije na kojoj će biti predstavljen novi izbornik održat će se u petak u 12 sati.

Veljko Mršić je u Cedeviti vodio juniore s kojima je osvojio naslov prvaka Hrvatske. Dolaskom Jasmina Repeše na mjesto trenera, Mršić mu je bio pomoćnik te je kao dio stožera osvojio prvi seniorski naslov prvaka Hrvatske za klub. Kao prvi trener, naslijedivši Repešu, osvojio je tri naslova prvaka Hrvatske, dva Kupa Krešimira Ćosića a vrhunac je bio ulazak u TOP 16 Eurolige. U Cedevitu se vraća u novembru 2018. na mjesto sportskog direktora s kojeg sada odlazi na mjesto izbornika košarkaške reprezentacije Hrvatske“, objavila je Cedevita.

Mršić kreće u rekonstrukciju reprezentacije, s kojom će, bez NBA igrača, pokušati izboriti Europsko prvenstvo 2021. godine.