Son po ko zna koji put heroj Tottenhama, Mourinho lovi Ligu prvaka

Ekipa Tottenhama slavila je izuzetno važnu pobjedu na gostovanju kod Aston Ville rezultatom 3:2 u sklopu 26. kola Premiershipa.

Domaćin je poveo autogolom Aldeweirelda u devetoj minuti, a Belgijanac se iskupio 18 minuta kasnije i nakon asistencije Diera izjednačio je rezultat.

Gosti su do preokreta došli u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Pepe Reina je odbranio jedanaesterac Heung-min Sona, ali je južnokorejski reprezentativac odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Aston Villa je izjednačila rezultat u 53. minuti susreta, a strijelac je bio Engels. Pobjedu Tottenhamu donio je svojim drugim pogotkom na susretu Son u posljednjoj minuti utakmice.

Tottenham je sada peti na tabeli sa 40 osvojenih bodova, svega jednim manje od četvrtog Chelseaja, ali i utakmicom više.