ŠOU RAPHINHE: Goropadna Barcelona prejaka za Bayern u velikom derbiju Lige prvaka

231024Raphinha

Nogometaši Barcelone pobijedili su ekipu Bayerna rezultatom 4:1 i tako se u nekoj mjeri osvetili za šest uzastopnih poraza od istog protivnika u Ligi prvaka.

Da se Bayern neće proslaviti u Kataloniji mogli smo naslutiti već u prvoj minuti. Raphinha je majstorski iskoristio neopreznost gostujuće zadnje linije i zatresao mrežu Bavaraca.

Bayern je nakon toga preuzeo inicijativu i preko Kanea zabio dva gola. Međutim, prvi je poništen zbog milimetarskog zaleđa, a onda je drugi priznat u 18. minuti.

No, to je bilo sve od Bayerna večeras, jer je Barcelona do odlaska na predah zabila još dva gola. Lewandowski i Raphinha su prednost povećali na 3:1, što je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku su Bavarci otvorili sve karte i krenuli u juriš, a to je ostavljalo puno prostora za kontranapade Barcelone. Jednu takvu domaćin je iskoristio u 56. minuti kada je Raphinha zabio hat-trick.

Povratka za Bayern nakon toga više nije bilo, pa su Katalonci napokon prekinuli niz poraza protiv njemačkog protivnika.