Southampton u sjajnom meču prekinuo niz bez poraza Arsenala!

Momčad Southamptona je u sklopu 17. kola Premiershipa na svom St. Mary’su savladala ekipu Arsenala. Rezultat je nakon 90. minuta igre na semfaoru pokazivao 3:2.

Domaći su u vodstvo došli u 20. minuti kada je Ings pogodio na asistenciju Targetta, ali samo osam minuta kasnije izjednačio je Mkhitaryan na asistenciju Monreala.

Ipak, minut prije odlaska na odmor sjajni Ings je ponovo doveo Southampton u vodstvo, ovaj put na asistenciju Redmonda. Ujedno je 2:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Topnici su izjednačili već u osmoj minuti nastavka ponovo izjednačio preko odličnog Mkhitaryana.

Pet minuta prije kraja meča uslijedio je hladan tuš za ekipu iz Londona budući da je Austin pogodio za konačnih 3:2.