SP: Danska pred svojim navijačima ponizila Čile!

Rukometaši Danske upisali su ubjedljivu pobjedu protiv Čilea rezultatom 39:16 u drugom meču 26. izdanja Svjetskog prvenstva.

Da jedan od dva domaćina neće imati nikakvih problema bilo je jasno već na početku meča, odnosno kada su Danci odmah na startu napravili seriju od 6:0 i stigli u vodstvo od 7:1.

Rukometaši iz Čilea su se malo oporavili nakon toga, a kod rezultata 11:4 Danska pravi seriju od 11:0 i do poluvremena su otišli sa 18 pogodaka prednosti.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali puno opuštenije, dopuštali su slabašnim Čileancima da im lagano dolaze do gola, ali to nijednog trenutka nije ugrozilo njihovu prednost i na kraju su upisali sigurnu pobjedu.

Casper Mortensen je postigao osam pogodaka, a pratio ga je Mikkel Hansen koji je postigao sedam.

U prvoj utakmici turnira Njemačka je savladala Koreju 30:19.