Spalletti nakon remija s Romom: Prestanite s lažima!

Roma i Inter jučer su na Olimpicu odigrali sjajnu utakmicu koja je završila podjelom bodova (2:2). Gosti su vodili u dva navrata, a vučica se uspješno vraćala.

Inter je poveo pogotkom Keite u 37. minuti, Roma je izjednačila golčinom Undera, u 66. Icardi je zabio za novo vodstvo Nerazzurra, a onda u 74. Kolarov postavlja konačnih 2:2 nakon uspješne realizacije penala.

Utakmicu s mnoštvo prilika obilježile su i kontroverzne sudačke odluke. Nakon utakmice oštećenima su se osjećali i u Rominom i Interovom taboru.

Prvo poluvrijeme bilo je sramotno! Pa VAR postoji zbog takvih situacija, a nije prvi puta da se ovo događa“, rekao je predsjednik Rome James Pallotta aludirajući na spornu situaciju u kojoj je mogao biti suđen penal za njegovu momčad, nakon koje je odmah u idućoj akciji Inter poveo.

Nezadovoljan suđenjem je bio i legendarni kapetan Rome, Francesco Totti:

Svi su vidjeli što se dogodilo, nema potrebe uopće pričati o tome. Samo bih volio znati kako je moguće da suci zaduženi za VAR to nisu vidjeli. Baš sramotno! Treba ih nazvati i pitati u čemu je problem, ovako više ne ide!

Ogorčen je bio i trener Intera, bivši šef Rome, Luciano Spalletti:

“Vidim da je cilj stvoriti što više kaosa oko suđenja, ali s razlogom, priključit ću se i ja kritikama”, započeo je Luciano Spalletti pa nastavio:

Kontakt nije bio dovoljnog intenziteta da bi bio penal za Romu, ali sudac je to trebao pogledati. A pogledajte kako je Manolas srušio Icardija koji bi sigurno zabio da se to nije dogodilo. Tako da je Rocchi pogriješio na obje strane!“, zaključio je Interov trener pa se osvrnuo na navode o svađama s Tottijem:

Trebali biste završiti s pisanjima laži da sam ja natjerao Tottija na mirovinu i da sam ga potjerao iz našeg trening centra. Nijedno nije istina!”