Španija bez većih problema savladala Brazil, Norveška bolja od Švedske!

Rukometna reprezentacija Španije pobijedila je Brazil rezultatom 36:24 u susretu druge faze Svjetskog prvenstva koje se ove godine održava u Njemačkoj i Danskoj, dok je u drugom meču Norveška bila bolja od Švedske rezultatom 30:27.

Španci su na primjeru Hrvatske, koja je sinoć poražena od Brazila, naučili da ova ekipa nije za potcijeniti pa su od prve minute ozbiljno pristupili meču. Već na početku su stigli do velike prednosti od 10:3 i može se reći da je već tada bilo jasno da će doći do pobjede.

Do poluvremena je Španija kontrolisala stečenu prednost i na pauzu su otišli sa šest golova prednosti (19:13), a u drugom poluvremenu igrali su još efikasnije i bolje te su sasvim zasluženo stigli do pobjede.

U drugom meču Norveška je upisala važnu pobjedu protiv Švedske, a oni su slavili rezultatom 30:27. Prvo poluvrijeme se igralo gol za golom, a do maksimalne prednosti Norvežani su stigli u finišu prvog poluvremena kada su serijom 3:0 stigli do vodstva od 17:14.

Odmah na početku drugog poluvremena Norvežani su stigli do sedam golova prednosti, a to su do kraja meča mirno kontrolisali i stigli su do pobjede.