Španija nakon preokreta razbila Gruziju i zakazala “finale prije finala” protiv Njemačke

SpanijaGRU

Nogometna reprezentacija Španije je pobjedom protiv Gruzije rezultatom 2:1 obezbijedila plasman u četvrtfinale Eura u Njemačkoj.

Španija je od starta krenula silovito te su se redala uzbuđenja ispred gola Gruzije koja je ipak stigla prva do gola. Nakon ubacivanja Kakabadzea s desne strane, Le Normand je zatresao svoju mrežu i doveo autsajdera u vodstvo.

Poslije toga su krenuli siloviti napadi Španije koja je prijetila preko Fabiana Ruiza, Cucurelle i Nica Williamsa da bi u 39. minuti susreta konačno došli do zasluženog izjednačenja rezultata.

Nogometaš Manchester Cityja Rodri je preciznim udarcem sa dvadesetak metara pogodio mrežu gruzijskog golmana i donio izjednačenje Crvenoj furiji.

Gol se provjeravao u VAR sobi jer je Alvaro Morata bio u nedozvoljenoj poziciji i smetao Mamardashviliju, no pogodak je priznat pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

Mreže s mirovale do 74. minute susreta kada je Španija postigla treći gol i to zahvaljujući jednom gruzijskom igraču, no gol je poništen jer je Yamal bio u nedozvoljenoj poziciji. Ipak, već u sljedećem napadu Španija je postigla treći gol.

Fabian Ruiz je uposlio Williamsa koji se sjajnim driblingom oslobodio jednog gruzijskog igrača i majstorski pogodio mrežu golmana Gruzije. Do kraja je Španija postigla još jedan gol, a ovaj put se u listu strijelaca upisao i Dani Olmo te tako potvrdio pobjedu Crvene furije i plasman u četvrtfinale.

Tamo ih u finalu prije finala čeka selekcija Njemačke koja je pobijedila reprezentaciju Danske rezultatom 2:0.