Španija razbila Srbiju u Cordobi, Hrvatska ispustila veliku prednost i spašavala bod u spektakularnom meču protiv Poljske

151024Španija

Večeras je odigrano još nekoliko utakmica četvrtog kola Lige nacija, a Španija je na domaćem terenu u potpunosti nadigrala Srbiju rezultatom 3:0.

Španci su totalno razbili Srbe u večerašnjem duelu, dok je ekipa Luisa de la Fuentea do vodstva došla već na otvaranju utakmice kada je Laporte glavom zabio za 1:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena, ponajviše zahvaljujući dobrim intervencijama Rajkovića.

Nastavila je ‘Crvena Furija’ da dominira i u nastavku. U 54. minutu su domaći dobili penal, ali Morata loptu šalje iznad gola. Ipak, u 65. minutu nije bilo spasa za ‘Orlove’, a tada upravo Morata duplira prednost Španije.

Poslije svega je Strahinja Pavlović napravio prekršaj i zaradio crveni karton u 76. minutu. Upravo iz ovog slobodnog udarca je Baena zatresao mrežu Rajkovića i postavio konačnih 3:0.

U fantastičnoj utakmici u Varšavi reprezentacije Poljske i Hrvatske remizirale su rezultatom 3:3. ‘Vatreni’ su imali dva pogotka prednosti, ali su na kraju morali spašavati bod.

Ovaj susret za Dalićev tim nije počeo najbolje jer je već u petom minutu Zielinski matirao Livakovića. No, panika se nije uvukla među Hrvate koji su polako preuzimali inicijativu i uspjeli da u razmaku od šest minuta postignu čak tri pogotka.

Prvo je Sosa fenomenalno zabio iz voleja za izjednačenje, da bi zatim na scenu stupili Sučić i Baturina koji su za dva minuta upisali po gol i asistenciju. Međutim, pad koncentracije u finišu prvo poluvremena kod igrača Hrvatske rezultirao je golom Zalewskog za 2:3.

Preživjeli su Poljaci na početku drugog dijela igre napade ‘Vatrenih’, a kaznu za promašaje Dalić i ekipa su vidjeli u 68. minutu. Lijep pogodak za konačnih 3:3 postigao je Szymanski. Livaković je u 76. minutu zaradio i crveni karton, ali domaći nisu uspjeli iskoristiti igrača više do kraja.