Španija se pobjedom protiv Makedonije izjednačila sa Hrvatskom!

Rukometaši Španije slavili su u okviru četvrtog kola Svjetskog prvenstva protiv Makedonije rezultatom 32:21 i tako se izjednačili na tabeli sa selekcijom Hrvatske.

Makedonci sredinom prvog poluvremena imali i tri gola prednosti. Španci su potom smogli snage i do odlaska na odmor preokrenuli rezultat i minimalno poveli.

Makedonija u nastavku nije ličila na onu iz prvog dijela pa Španci vrlo brzo dolaze čak i do sedam pogodaka prednosti. Do kraja je ta prednost samo rasla i na kraju su Španci deklasirali nemoćne Makedonce.

Gomez je bio najbolji u pobjedničkoj ekipi sa šest pogodaka, a Entrerrios je postigao pet. Pesevski je sa šest golova bio najbolji kod Makedonije.

Španija se ovom pobjedom izjednačila sa Hrvatskom na prvom mjestu grupe B. Selekcija Makedonije je na četvrtoj poziciji.