Španija u finalu demolirala Argentinu i po drugi put postala prvak svijeta u košarci!

Košarkaši Španije osvojili su titulu svjetskih prvaka ubjedljivom pobjedom u finalu protiv Argentine rezultatom 95:75.

Španci su sjajno ušli u meč i već nakon nekoliko minuta imali dvocifrenu prednost (12:2), a na kraju prve četvrtine bilo je plus devet (23:14).

Na poluvrijeme su izabranici Sergija Scariola otišli sa plus 12 (43:31) i već tada je bilo jasno da će stići do druge titule prvaka svijeta.

U posljednjih deset minuta susreta Španci su ušli sa plus 19 (66:47) i u posljednjoj dionici igre su rutinski sačuvali prednost i osvojili drugu titulu prvaka svijeta nakon 2006. godine.

Šestorica igrača Španije su ubacila dvocifren broj poena, a prednjačio je Ricky Rubio sa 20. Na drugoj strani kod Argentine je Gabriel Deck ubacio 24 poena.